Amint augusztus elején értesültünk az újabb HOLLYWOOD AZ ARÉNÁBAN koncertről, azonnal megváltottuk rá a jegyeket. Talán a majd’ féléves várakozás volt az oka, de érthetetlen módon egy órával elnéztem (pontosabban meg sem néztem) a program kezdését, így 18 óra helyett 19 órára mentünk a Budapest Arénába. Szerencsére a biztonságiak beengedtek, s ha nem is a jegyünk szerinti helyre, de az üres helyek egyikére leülhettünk. Természetesen már javában tartott a műsor, igyekeztünk is hamar átvenni a flowt, és felülni a filmzene szárnyán a Hollywoodba tartó zeneutazásra. Idegenvezetőnk is akadt mindehhez, mégpedig az ismert és kedvelt színművész, Kautzky Armand[1] személyében.
Hollywood az Álomgyár, a filmek otthona, a HOLLYWOOD AZ ARÉNÁBAN pedig egy szimfonikus koncert, amelyen a legnagyobb zeneszerzők legjobb filmzenéi csendülnek fel különleges összeállításban a klasszikus hangszerek csodás hangjával. E csodás hangok megszólaltatása pedig a Győri Filharmonikus Zenekar[2] és a VoiceStation kórus[3] mellett a fantasztikus hangú énekesnőnek, Wolf Katinak[4] volt köszönhető. Mindezt pedig a Bécsben született Gottfried Rabl[5] karmester és énektanár vezényelte le és koordinálta össze.
A ma esti filmzenei válogatáson túl – stílusosan – a karácsonyi hangulatról is gondoskodtak a szervezők. Felcsendült az Igazából szerelem ünnepi hangulatú zenéje, és miután régóta tudjuk, hogy „nincs karácsony Kevin nélkül”, így a Reszkessetek betörők dallama sem hiányozhatott a palettáról.
A HOLLYWOOD AZ ARÉNÁBAN műsorrendjének köszönhetően a különféle stílusokban és időszakokban íródott zenék remekül mutatatták be a filmzene világának sokszínűségét.
A SCORES FROM 90’S olyan darabokkal töltötte meg a teret, mint a Mission: Impossible, az Armageddon, a Forrest Gump vagy a Robin Hood felejthetetlen dallamai.
A LOVE téma a szerelemről szólt, amelyből nem hiányozhatott a Rómeó és Júlia Nino Rota által komponált ikonikus dallama, vagy John Williams csodálatos szerzeménye az Across the Stars.
Az ANIMATION összeállításban az Aladdin, a Shrek, a Jégkorszak kedvelt meséinek dallamai szólaltak meg, jó szórakozást ígérve minden korosztálynak.
A STRINGS + X-MASS válogatásban a hegedű és a cselló kapott főszerepet, olyan csodálatos filmzenékkel, mint a Schindler listája, az Avatar vagy Az utolsó mohikán.
MISSION: IMPOSSIBLE - ARMAGEDDON - FORREST GUMP - ROBIN HOOD - RETTENTHETETLEN - FARKASOKKAL TÁNCOLÓ – SÁRKÁNYSZÍV - STAR WARS - RÓMEÓ ÉS JÚLIA - KALIFORNIAI ÁLOM - A LEGNAGYOBB SHOWMAN - AZ UTOLSÓ MOHIKÁN - SCHINDLER LISTÁJA - AVATAR - ÍGY NEVELD A SÁRKÁNYODAT - LUCA – ALADDIN – SHREK – JÉGKORSZAK - ANASTASIA - RESZKESSETEK BETÖRŐK - IGAZÁBÓL SZERELEM
Az igaz ugyan, hogy a ma esti program kínálatának nagy részét nem feltétlenül a nagyon ismert, un. agyonhallgatott filmzenék tették ki, de ezúttal is nagyszerűen szórakoztunk. Az azonban kissé meglepett, hogy nagyon foghíjasak voltak a lelátók, ami esetleg a másnap kezdődő karácsonyi ünnepek miatt lehetett?!...
[1] Kautzky Armand Jászai Mari-díjas érdemes művész, színész, hazánk egyik legtöbbet foglalkoztatott és legismertebb szinkronszínésze. Nagysikerű színpadi és filmes szerepei mellett több országos rádióadó (Sláger Rádió, Retro Rádió) és tévécsatorna (HBO) hangjaként hallhattuk már. Filmes szinkronszerepeiben többek között Pierce Brosnan, így az általa megformált 007-es titkosügynök, James Bond magyar hangja, de Tom Cruise is rendszeresen az ő hangján szólal meg.
[2] A Győri Filharmonikus Zenekar gazdag repertoárja nemcsak a klasszikus-tradicionális művekre terjed ki, hanem a könnyedebb műfajt is megfelelő módon tudja ötvözni szakmai képességeivel. Európa szinte valamennyi országában hangos sikerek jellemezték fellépéseit. A zenekar 2009 tavaszán a legendás olasz filmzeneszerző-karmesterrel, az Oscar-díjas Ennio Morriconéval nagy sikerű távol-keleti és európai turnén vett részt.
[3] A VoiceStation 2014-ben alakult projektkórus Pejtsik Panna művészeti vezetésével. Rugalmas összetételű és létszámú formáció lévén minden műfajban otthonosan mozognak. Számos hazai és nemzetközi film, illetve videojáték zenéjének stúdiófelvételein énekeltek (mint például: Loki, Call of Duty, The Elder Scrolls), s olyan művészekkel dolgoztak már együtt, mint José Cura, Andrea Bocelli, Karl Jenkins vagy Leona Lewis, de számos hazai könnyűzenei koncerten, videoklipben és televíziós műsorban is közreműködtek; valamint állandó kórusa a HAVASI Symphonic Show-nak.
[4] Wolf Kati zenei karrierje még gyerekkorában kezdődött, ő énekelte fel a Vuk című mesefilm mindenki által ismert főcímdalát. Több zenekarban és formációban is énekelt, országosan ismertté azonban az X-Faktor zenei tehetségkutató első évada tette. A műsor után bombaként robbant a magyar toplistákra a Szerelem miért múlsz? című dala, mellyel ő képviselhette Magyarországot a 2011-es Eurovíziós Dalfesztiválon, és amely nemzetközi ismertséget is hozott számára.
[5] Gottfried Rabl a Bécsi Zeneművészeti Egyetemen szerzett diplomát. Zenei asszisztensként és szerkesztőként együtt dolgozhatott a legendás zeneszerzővel, Leonard Bernsteinnel utolsó operájának „A csendes helynek” a munkálataiban. Gyakran vezényli a Bécsi Rádió Szimfonikus Zenekarát, dolgozott a Bécsi Koncertzenekarral, a Bécsi Koncertkórussal és a Rádió Kórusával, valamint többek között a Prágai Szimfonikus Zenekarral, a Queensland Szimfonikus Zenekarral vagy a Sanghaji Filharmonikusokkal és a Sanghaji Szimfonikusokkal. Számos alkalommal választották már világpremier vezénylésére, legutóbb a sanghaji „New Music Week”-en. Az általa vezényelt produkciók gyakran kerülnek rögzítésre, melyek közül az Egon Wellesz kilenc szimfóniájából készült felvételét Grammy díjra is jelölték. Számos zenekari partitúrát hangszerelt és írt át, a hagyományos repertoártól az elektronikus zenéig. Mivel közel áll hozzá a filmzenék világa is, őt kérték fel a német-osztrák koprodukcióban készült „Mesauring the World” című film filmzenéjének vezénylésére.