Az idő közeledtével készülődni kezdtem az esti szabadtéri Robin Hood musical bemutatóra…
Cilivel ¼ 7-kor találkoztunk a vonaton, amelyet ezúttal a MÁV sem húzott keresztbe, s így ½ 7-re már a Nyugatiban is voltunk. A Margitszigetre már 7 órakor megérkeztünk. A túl korai érkezésnek köszönhetően tettünk egy rövid sétát a színház környékén. Visszasétálva a színház oldalsó bejáratánál Szomor Gyurit láttuk telefonálni, Hajdu Steve-et pedig, Csonka Picivel beszélgetni. ½ 8 körül bementünk a színházba. A helyünket kb. 8 óra körül foglalhattuk el. A kezdésre várva Varga Miki sétált el előttünk, majd ismét Szomor Gyurit láttuk ide-oda „szaladgálni”…
A musicalt elsősorban Kovács Áron miatt gondoltuk megnézni, merthogy nagyon megkedveltük őt az általa vezetett műsorokon keresztül. Köztudott róla, hogy a műsorvezetésen kívül különböző zenekarokban zenél és kiválóan énekel, de miután egy zenés darabban ennél összetettebb dolgot kell produkálni a színpadon, és olykor komoly hangi tudást is igényelnek az adott dalok, kíváncsiak voltunk, miként birkózik meg ezzel a feladattal?! :) Áronnal készült egy interjú még a próbák idején, amelyben minderről a következőket mondta:
Szomor György, a darab zeneszerzője keresett meg a felkéréssel. Nem mondtam azonnal igent, szerettem volna megismerni a musical zenei világát, mert csak olyan feladatot vállalok el, amelynek a szellemiségével egyet tudok érteni. Nagyon megtetszettek a dalok, másnap hívtam is, hogy rendben van, benne vagyok a dologban. Fogalmam sincs, hogyan jelentem meg a szerzők fejében, mint lehetséges Robin Hood. Bár a zenész múltam által a hangi adottságaimmal tisztában lehettek. A színészi képességeimmel viszont kevésbé. Ebből a szempontból egyfajta vakrepülés volt ez részükről, és részemről is, hiszen nem tudhattam, hogy mennyire vagyok tehetséges színész, illetve szorgalommal mit vagyok képes kihozni magamból. Le szeretném szögezni, attól, hogy ezt a feladatot elvállaltam, nem gondolom azt, hogy színész lennék. Azt vallom, hogy az egy külön szakma, amely teljes embert kíván. Érdekesnek és izgalmasnak tartom ezt a kihívást, legyezgeti a hiúságomat, hogy valami újban is kipróbálhatom magam. Ezért vállaltam el, és igyekszem a lehető legjobban helytállni.
Robin Hood története mindannyiunk számára ismerős. Egy törvényen kívüli képzett íjász, aki társai segítségével fosztogatja az angliai Nottinghamshire megyében utazókat. Leginkább arról közismert, hogy "elvesz a gazdagoktól, és a szegényeknek adja", és harcol az igazságtalanság és a zsarnokság ellen. Áron a következőket mondta el a darabról:
Fura, mert Robin Hood soha nem akart hős lenni, de rákényszerült, hogy azzá váljon. A Szent Földön harcolt a király oldalán, ahol végig kellett néznie, ahogyan az uralkodó fogságba esik. Hazatérése után az igazságszolgáltatásban bízva próbál küzdeni az elnyomók ellen, azonban szembetalálkozik a bírói egyeduralommal, amellyel szemben eszközei használhatatlanok. Nincs szándékában háborút indítani, hiszen éppen elég része volt benne a Szent Földön, de nincs más választása, az események ebbe az irányba sodorják.
Kissé utánanézve ennek az előadásnak, Szomor Gyuri neve is kellő garanciát biztosított a jó szórakozáshoz, aki a musical zeneszerzője és egyben a darab rendezője is. Azt gondolom, könnyen nézhető és élvezhető darabot hoztak össze az alkotók, amelybe a történet adta komolyság mellett jó adag humort is sikerült becsempészniük. A dalok némelyike igencsak fülbemászó, így könnyen elképzelhető, hogy idővel felkerülnek a musicaldélutánok és –estek kínálatára. Szomor Gyuri munkásságát és tehetségét ismerve nem meglepőek a musical nagy ívű dallamai, amelyek azonban leginkább tökéletes hangi tisztasággal előadott énekesektől élvezhető igazán. Számomra igencsak kiérezhető volt a „képzett hangú” és a „tud énekelni” művészek közti különbség. Áronnal szemben elfogult vagyok, de hallható volt az éneklésén, hogy nem musicalénekes, még ha tényleg van hangja, s jó hangja van, s amelyhez képest maximálisan helytállt a nem éppen könnyű dalok eléneklésében. Mindemellett fejet hajtok a színészi teljesítménye előtt, mert a játéka vetekedett a profi színészekével. Érzékeny vagyok a tiszta és érthető beszédre, pláne, ha színjátszásról van szó, de Áront élmény volt hallgatni a színpadon! :) Zsaki és Puskás Peti hozta a formáját, ők abszolút rendben voltak! :) Steve-vel ugyancsak elfogult vagyok – színészileg és emberileg is nagyon kedvelem, ahogyan a humorát is. Little John szerepe teljes mértékben illett hozzá! :) Forgács Péterrel, Gerner Csabával és Gesztesi Károllyal azonban sehogyan sem voltam kibékülve. A fenntartásaimat félretettem velük szemben, de sajnos… Forgács Pétert leginkább a Las Vegasi helyszínelő, Gil Grissom magyar hangjaként ismerem és kedvelem, de nottinghami bíróként sem színészileg, sem hangilag nem nyerte el a tetszésemet. :( Gerner Csabát nem ismertem eddig, de sem a játéka, sem a hangja nem fogott meg Lord Gisborne szerepében. :( Gesztesi Károly színészként nagyszerű választás lett volna Tuck barát szerepére, de könyörgöm Gyuri, miért pont őt, amikor az éneklés…hát, szóval… Nálam már a József Fáraójaként kiesett a pikszisből… :( A hatalmas kontrasztot akkor lehetett csak igazán érzékelni, amikor az előadás végén felvitték Szomor Gyurit a színpadra, s amolyan ráadásképpen újra előadták Tuck barát dalát. A dal induló soraiba Gyuri is besegített… Hát, igen, az énekhang volt, mégpedig fantasztikus! Annyira jó lett volna, ha Gyuri énekli el végig a dalt, de legalábbis többet, annál a pár szónál, amit ő énekelt! :)
2010. augusztus 13. 20.30
Robin Hood: KOVÁCS ÁRON
Nottinghami bíró: FORGÁCS PÉTER
Lady Marian: ANDRÁDI ZSANETT
Lord Gisborne: GERNER CSABA
Little John: HAJDU STEVE
William: PUSKÁS PÉTER
Tuck barát: GESZTESI KÁROLY
Lady Marian szolgálója: PALLA SZABINA
Oroszlánszívű Richárd: VIKIDÁL GYULA
Nagyon örültem, hogy élő zenekar kísérte a művészeket! A kórus által előadott dalok hangulatosan színesítették a darabot! A színpadi díszlet és a jelmez is elnyerte a tetszésemet! Az egyes jeleneteket táncosok, artisták, tűzzsonglőrök és kaszkadőrök tették különlegessé! :)